Vishay/Dale CRCW0603649KFKEAHP
CRCW0603649KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603649KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 649K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW0603649KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0603649KFKEAHP
QUANTITY
CRCW0603649KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603649KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603649KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603649KFKEAHP
Related LinksCRCW06036, CRCW0603649KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603649KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0603649KFKEAHP
6 CONT. JACK W/PIN INSERT datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.45KOHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
IC FEM TRANS/RCV 2.4GHZ 28-MCM datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.2A 113 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf