Vishay/Dale CRCW0603649RFKEC
CRCW0603649RFKEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603649RFKEC
Brief Description
RES SMD 649 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603649RFKEC.pdf
Availability of CRCW0603649RFKEC
QUANTITY
CRCW0603649RFKEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603649RFKEC
Internal Part NumberEIS-CRCW0603649RFKEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603649RFKEC
Related LinksCRCW0603, CRCW0603649RFKEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603649RFKEC Details Description
Related parts for CRCW0603649RFKEC
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 15.4VC SMA datasheet.pdf
CAP CER 430PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
LEVER FIXED FRONT NYLON ROLLER datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 5% 1W MELF datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 5NS 256FTBGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 6POS datasheet.pdf