Vishay/Dale CRCW0603681RFKTC
CRCW0603681RFKTC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603681RFKTC
Brief Description
RES SMD 681 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603681RFKTC.pdf
Availability of CRCW0603681RFKTC
QUANTITY
CRCW0603681RFKTC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603681RFKTC
Internal Part NumberEIS-CRCW0603681RFKTC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603681RFKTC
Related LinksCRCW0603, CRCW0603681RFKTC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603681RFKTC Details Description
Related parts for CRCW0603681RFKTC
IC OPAMP GP 3.5MHZ 14DIP datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
BOX PLSTC BLK/CLR 4.38"LX3.25"W datasheet.pdf
IC CLK DIVIDER /3/5 LVDS 16MLF datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V I2PAK datasheet.pdf
TVS DIODE 3.5VWM VSON5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN FIBER ST PLUG SMPLX datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK TNC 75OHM datasheet.pdf