Fox Electronics FXO-LC735R-32.11
FXO-LC735R-32.11 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC735R-32.11
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 32.11MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC735R-32.11.pdf
Availability of FXO-LC735R-32.11
QUANTITY
FXO-LC735R-32.11 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC735R-32.11
Internal Part NumberEIS-FXO-LC735R-32.11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-LC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency32.11MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC735R-32.11
Related LinksFXO-LC73, FXO-LC735R-32.11 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC735R-32.11 Details Description
Related parts for FXO-LC735R-32.11
CONN EDGECARD 200PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
TXRX OPT SM SFF SONET OC48/SDH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 3W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 437 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 8.16K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf