Vishay/Dale CRCW060368K0JNEA
CRCW060368K0JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060368K0JNEA
Brief Description
RES SMD 68K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060368K0JNEA.pdf
Availability of CRCW060368K0JNEA
QUANTITY
CRCW060368K0JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060368K0JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW060368K0JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060368K0JNEA
Related LinksCRCW0603, CRCW060368K0JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060368K0JNEA Details Description
Related parts for CRCW060368K0JNEA
CONN HEADER .100 2ROW R/A 10POS datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 18 OHM 5% 120W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.49 OHM 1% 20W datasheet.pdf
DC/DC EIGHTH BRICK datasheet.pdf
09 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
CABLE ASSEM H.FL-H.FL 200MM datasheet.pdf