Vishay/Dale CRCW06037K15FKTB
CRCW06037K15FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06037K15FKTB
Brief Description
RES SMD 7.15K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06037K15FKTB.pdf
Availability of CRCW06037K15FKTB
QUANTITY
CRCW06037K15FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06037K15FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW06037K15FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.15k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06037K15FKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW06037K15FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06037K15FKTB Details Description
Related parts for CRCW06037K15FKTB
CONN EDGECARD 100POS .050 SMD datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 120 OHM 2% AXL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS W/PIN BOX datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 NYLON 17MM datasheet.pdf
GDT 230V 20% 5KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
RES 4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 280MA 980 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf