Vishay/Dale CRCW060382K5FKTA
CRCW060382K5FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060382K5FKTA
Brief Description
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060382K5FKTA.pdf
Availability of CRCW060382K5FKTA
QUANTITY
CRCW060382K5FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060382K5FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW060382K5FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060382K5FKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW060382K5FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060382K5FKTA Details Description
Related parts for CRCW060382K5FKTA
TOOL DIE SET W/OUT HAND CRIMPER datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 60MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FILTER BANDPASS 2.4GHZ WLAN SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY RF SGL 15V SOT323 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.4V 0.3A SOT89-5 datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 40POS DUAL KEY X datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCH CIRCUIT 32KHZ DIE datasheet.pdf