Vishay/Dale CRCW060382R0FKEAHP
CRCW060382R0FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060382R0FKEAHP
Brief Description
RES SMD 82 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060382R0FKEAHP.pdf
Availability of CRCW060382R0FKEAHP
QUANTITY
CRCW060382R0FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060382R0FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060382R0FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060382R0FKEAHP
Related LinksCRCW06038, CRCW060382R0FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060382R0FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW060382R0FKEAHP
CONN RCPT .100" 18POS GOLD T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIN RAIL TERM BLK W/OPTOCOU 253V datasheet.pdf
PANEL SIDE KIT LOCKING 1/PR datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 4V 10% 1507 datasheet.pdf
RES 806 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
DISPENSER NEEDLE TIP 17GA 50PC datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
IC LED SHUNT 8V 5TSOP datasheet.pdf