Vishay/Dale CRCW0603866RFKEAHP
CRCW0603866RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603866RFKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 866 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW0603866RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0603866RFKEAHP
QUANTITY
CRCW0603866RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603866RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603866RFKEAHP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603866RFKEAHP
Related LinksCRCW06038, CRCW0603866RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603866RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0603866RFKEAHP
IC GATE NAND 1CH 2-INP 5-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 53.5VC DO15 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 4A 125V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 200MA 5V datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT M12 5PIN datasheet.pdf
CAP CER 33PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
91000UF 40V 76X105 85C ST datasheet.pdf