Vishay/Dale CRCW060386R6FKEAHP
CRCW060386R6FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060386R6FKEAHP
Brief Description
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060386R6FKEAHP.pdf
Availability of CRCW060386R6FKEAHP
QUANTITY
CRCW060386R6FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060386R6FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060386R6FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060386R6FKEAHP
Related LinksCRCW06038, CRCW060386R6FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060386R6FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW060386R6FKEAHP
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 9-18VIN 24VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 28POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf