Vishay/BCcomponents SFR25H0002802FR500
SFR25H0002802FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0002802FR500
Brief Description
RES 28K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0002802FR500.pdf
Availability of SFR25H0002802FR500
QUANTITY
SFR25H0002802FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0002802FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0002802FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0002802FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0002802FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0002802FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0002802FR500
SWITCH ROCKER SPST-NO 15A 125V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK VM 16SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 4A TO-220F datasheet.pdf
SENSR VOLTAGE 10-300V AC/DC INTP datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE HDMI CON 16' datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf