Vishay/Dale CRCW060386R6FKTB
CRCW060386R6FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060386R6FKTB
Brief Description
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060386R6FKTB.pdf
Availability of CRCW060386R6FKTB
QUANTITY
CRCW060386R6FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060386R6FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW060386R6FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060386R6FKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW060386R6FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060386R6FKTB Details Description
Related parts for CRCW060386R6FKTB
FLKM-D25SUB/S datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 12V datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM10T/MC10G/MDM10T datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 20POS 5MM datasheet.pdf
CONN FIBER LC2 MM 142UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
L37-3 SHEET 320X320X3MM datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.178 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 40VOUT 50W datasheet.pdf