Vishay/Dale CRCW0603887KFKEAHP
CRCW0603887KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603887KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 887K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW0603887KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0603887KFKEAHP
QUANTITY
CRCW0603887KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603887KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603887KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603887KFKEAHP
Related LinksCRCW06038, CRCW0603887KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603887KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0603887KFKEAHP
RELAY REED SPST 2A 12V datasheet.pdf
CABLE 15COND 20AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 270PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV DARLINGTON 6-DIP datasheet.pdf
IMPACT 3X10 85OHM BP INSERT TOOL datasheet.pdf
RES 26.5K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf