Vishay/Dale CRCW0603887KFKEAHP
CRCW0603887KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603887KFKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 887K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW0603887KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0603887KFKEAHP
QUANTITY
CRCW0603887KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603887KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603887KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603887KFKEAHP
Related LinksCRCW06038, CRCW0603887KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603887KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0603887KFKEAHP
IC LV SNGL FET BUS SW SC70-5 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 120V datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 5V 130W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
EF THRU SPLICE APPL 140F datasheet.pdf