Vishay/Dale CRCW06038M25FKEA
CRCW06038M25FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06038M25FKEA
Brief Description
RES SMD 8.25M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06038M25FKEA.pdf
Availability of CRCW06038M25FKEA
QUANTITY
CRCW06038M25FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06038M25FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06038M25FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.25M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06038M25FKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06038M25FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06038M25FKEA Details Description
Related parts for CRCW06038M25FKEA
FUSE GLASS 1.8A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC REG LDO 3.2V 0.15A 5DSBGA datasheet.pdf