Vishay/Dale CRCW06038M45FKEB
CRCW06038M45FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06038M45FKEB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 8.45M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06038M45FKEB.pdf
Availability of CRCW06038M45FKEB
QUANTITY
CRCW06038M45FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06038M45FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW06038M45FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06038M45FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW06038M45FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06038M45FKEB Details Description
Related parts for CRCW06038M45FKEB
MOSFET P-CH 20V 8.8A 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 35MA TO92-3 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 3% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 69 I/O 100PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 698K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 2W SMBJ datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X5R 0402 datasheet.pdf