t-Global Technology PC93-10-10-1
PC93-10-10-1 picture photo
Mfg. Part Number
PC93-10-10-1
Brief Description
THERMAL PAD 10X10X1MM
Datasheet Download
PC93-10-10-1.pdf
Availability of PC93-10-10-1
QUANTITY
PC93-10-10-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PC93-10-10-1
Internal Part NumberEIS-PC93-10-10-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
Non-Silicone Gap Filler
UsageSheet
ShapeSquare
Outline10.00mm x 10.00mm
Thickness0.040" (1.02mm)
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PC93-10-10-1
Related LinksPC93-1, PC93-10-10-1 Datasheet, t-Global Technology Distributor
PC93-10-10-1 Details Description
Related parts for PC93-10-10-1
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 325MA 750 MOHM datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14SO datasheet.pdf
RES 0.56 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
LABEL 5X3" BLK/RED ON YEL 500/PK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
IC CLOCK CALPELLA CK505 32QFN datasheet.pdf
RES 511 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf