Cree Inc. LMH020-1250-30G9-10100TW
LMH020-1250-30G9-10100TW picture photo
Mfg. Part Number
LMH020-1250-30G9-10100TW
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED TRUEWHITE MODULE 1250 LM
Datasheet Download
LMH020-1250-30G9-10100TW.pdf
Availability of LMH020-1250-30G9-10100TW
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LMH020-1250-30G9-10100TW Order Process
Ship out your order
Specifications of LMH020-1250-30G9-10100TW
Internal Part NumberEIS-LMH020-1250-30G9-10100TW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Featured ProductLMH2 LED Modules
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesLMH2 TrueWhite®
Packaging-
TypeLED Engine
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K
Wavelength-
ConfigurationRound, Plug and Play
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test-
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)-
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max440mA
CRI (Color Rendering Index)-
Viewing Angle-
Features-
Size / Dimension-
Height-
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMH020-1250-30G9-10100TW
Related LinksLMH020-1250-, LMH020-1250-30G9-10100TW Datasheet, Cree Inc. Distributor
LMH020-1250-30G9-10100TW Details Description
Related parts for LMH020-1250-30G9-10100TW
CAP ALUM 10000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
KIT STAFETY BANANA PLUG 10/PCS datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
FILTER LOW PASS 5.2GHZ 0603 SMD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 10% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONN HOOD TOP DUAL SZ16B PG16 datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf