Vishay/Dale CRCW06038M45FKTA
CRCW06038M45FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06038M45FKTA
Brief Description
RES SMD 8.45M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06038M45FKTA.pdf
Availability of CRCW06038M45FKTA
QUANTITY
CRCW06038M45FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06038M45FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06038M45FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06038M45FKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06038M45FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06038M45FKTA Details Description
Related parts for CRCW06038M45FKTA
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 1% 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 6.3V Y5V 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 149K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 7.5UH 155MA 2.7 OHM TH datasheet.pdf