Vishay/Dale CRCW0603910KJNEAHP
CRCW0603910KJNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603910KJNEAHP
Brief Description
RES SMD 910K OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW0603910KJNEAHP.pdf
Availability of CRCW0603910KJNEAHP
QUANTITY
CRCW0603910KJNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603910KJNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603910KJNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)