Vishay/Dale CRCW06039K79FKTA
CRCW06039K79FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06039K79FKTA
Brief Description
RES SMD 9.79K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06039K79FKTA.pdf
Availability of CRCW06039K79FKTA
QUANTITY
CRCW06039K79FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06039K79FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06039K79FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.79k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06039K79FKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06039K79FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06039K79FKTA Details Description
Related parts for CRCW06039K79FKTA
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
RES 2.7M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 12BIT DUAL 4CHAN 44-MQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 220K OHM 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 13.5-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN 1.6/5.6 JACK 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
MOD INSERT BLANK IVORY datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 60W datasheet.pdf