Vishay/Dale CRCW0805105KDHEAP
CRCW0805105KDHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805105KDHEAP
Brief Description
RES SMD 105K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805105KDHEAP.pdf
Availability of CRCW0805105KDHEAP
QUANTITY
CRCW0805105KDHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805105KDHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805105KDHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805105KDHEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW0805105KDHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805105KDHEAP Details Description
Related parts for CRCW0805105KDHEAP
CONN RECEPT PIN .127" datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PATCHCORD VIDEO STD 5' RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 1 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf