Vishay/Dale CRCW080510K0FKEAHP
CRCW080510K0FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080510K0FKEAHP
Brief Description
RES SMD 10K OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW080510K0FKEAHP.pdf
Availability of CRCW080510K0FKEAHP
QUANTITY
CRCW080510K0FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080510K0FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW080510K0FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080510K0FKEAHP
Related LinksCRCW08051, CRCW080510K0FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080510K0FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW080510K0FKEAHP
LED 7-SEG 4DIG CA GRN RHDP .56" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 18MHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
CAP CER 13PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 57MM datasheet.pdf
Connector Header 72 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 1CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
HD 38999 187C 187#23 SKT RECP datasheet.pdf
TV 11C 11#16 SKT RECP datasheet.pdf
SW SELECTOR DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf