Vishay/Dale CRCW0805115RFKTA
CRCW0805115RFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805115RFKTA
Brief Description
RES SMD 115 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805115RFKTA.pdf
Availability of CRCW0805115RFKTA
QUANTITY
CRCW0805115RFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805115RFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805115RFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805115RFKTA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805115RFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805115RFKTA Details Description
Related parts for CRCW0805115RFKTA
RECTIFIER BRIDGE 2A 1000B KBPM datasheet.pdf
SIGNAL PROCESS 48HWQFN datasheet.pdf
CAP THIN FILM 4PF 25V 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONN HDR 16PIN GOLD VERT PCB datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK BWR VERT 36 CKT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf