Vishay/Dale CRCW0805121KFKEAHP
CRCW0805121KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805121KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 121K OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW0805121KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0805121KFKEAHP
QUANTITY
CRCW0805121KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805121KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805121KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805121KFKEAHP
Related LinksCRCW08051, CRCW0805121KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805121KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0805121KFKEAHP
IC REG BUCK ADJ 1.2A 8MSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 36-75VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 24V datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 4V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/10/90 1.5SN BK datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 74POS datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf