Vishay/Dale CRCW0805127KFKEAHP
CRCW0805127KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805127KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 127K OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW0805127KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0805127KFKEAHP
QUANTITY
CRCW0805127KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805127KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805127KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805127KFKEAHP
Related LinksCRCW08051, CRCW0805127KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805127KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0805127KFKEAHP
SENSOR 15PSID 50MV 8PIN PCB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 2A TO-220AB datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST-NO 10A 250V datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 100MHZ 8SOIC datasheet.pdf
MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 7.56K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf