Vishay/Dale CRCW080512K0JNEAHP
CRCW080512K0JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080512K0JNEAHP
Brief Description
RES SMD 12K OHM 5% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW080512K0JNEAHP.pdf
Availability of CRCW080512K0JNEAHP
QUANTITY
CRCW080512K0JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080512K0JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW080512K0JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080512K0JNEAHP
Related LinksCRCW08051, CRCW080512K0JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080512K0JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW080512K0JNEAHP
D-SUB CABLE - MMU15K/MC16G/X datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 90NS 48TSOP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
FERRULE NON INS 16AWG 23/32" datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS IN LINE W/PINS datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 10.5A 16.6 MOHM datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 92A AC/DC datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 5W T18 datasheet.pdf