Vishay/Dale CRCW080513R3FKTA
CRCW080513R3FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080513R3FKTA
Brief Description
RES SMD 13.3 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080513R3FKTA.pdf
Availability of CRCW080513R3FKTA
QUANTITY
CRCW080513R3FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080513R3FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW080513R3FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080513R3FKTA
Related LinksCRCW0805, CRCW080513R3FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080513R3FKTA Details Description
Related parts for CRCW080513R3FKTA
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HOUSING BOARD-IN 15POS 2MM datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 4.59K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf