Vishay/Dale CRCW0805150KFKTB
CRCW0805150KFKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805150KFKTB
Brief Description
RES SMD 150K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805150KFKTB.pdf
Availability of CRCW0805150KFKTB
QUANTITY
CRCW0805150KFKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805150KFKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW0805150KFKTB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805150KFKTB
Related LinksCRCW0805, CRCW0805150KFKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805150KFKTB Details Description
Related parts for CRCW0805150KFKTB
IC CLK BUFFER 1:6 80MHZ 16SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.048V SOT23 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
LED PNL MT 1" 125VAC WT FLAT RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
POT 500K OHM 1/20W CARBON LOG datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 4" H2O 4SIP datasheet.pdf