Vishay/Dale CRCW0805182RFKEC
CRCW0805182RFKEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805182RFKEC
Brief Description
RES SMD 182 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805182RFKEC.pdf
Availability of CRCW0805182RFKEC
QUANTITY
CRCW0805182RFKEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805182RFKEC
Internal Part NumberEIS-CRCW0805182RFKEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805182RFKEC
Related LinksCRCW0805, CRCW0805182RFKEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805182RFKEC Details Description
Related parts for CRCW0805182RFKEC
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 10A 125V datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 30.9KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
GROMMET EDGE SOLID NAT 1=100' datasheet.pdf
LED CBI PRISM BLVL BLU/YG SIL datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 5NS 66TSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 5A 30V DO-214AB datasheet.pdf
LED ARRAY WHITE datasheet.pdf
COMMERCIAL 2100 datasheet.pdf
2200UF 50V 22X25MM 105C 5000H datasheet.pdf