Vishay/Dale CRCW080519K9FKTA
CRCW080519K9FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080519K9FKTA
Brief Description
RES SMD 19.9K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080519K9FKTA.pdf
Availability of CRCW080519K9FKTA
QUANTITY
CRCW080519K9FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080519K9FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW080519K9FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080519K9FKTA
Related LinksCRCW0805, CRCW080519K9FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080519K9FKTA Details Description
Related parts for CRCW080519K9FKTA
PLUG COVER 32 POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 9A D-PAK datasheet.pdf
CONN HEADER 3MM 5POS GOLD T/H datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC BUFFER/XLATOR LVDS 16-QFN datasheet.pdf
RES SMD 7.32 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT PIN datasheet.pdf