Vishay/Dale CRCW08051M43FKTA
CRCW08051M43FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08051M43FKTA
Brief Description
RES SMD 1.43M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08051M43FKTA.pdf
Availability of CRCW08051M43FKTA
QUANTITY
CRCW08051M43FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08051M43FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW08051M43FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08051M43FKTA
Related LinksCRCW0805, CRCW08051M43FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08051M43FKTA Details Description
Related parts for CRCW08051M43FKTA
RES SMD 10 OHM 2% 1/3W 0805 datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTR 15M M12 CONN datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 20% 1708 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RING INSULKRIMP EXPD TAPED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS PIN datasheet.pdf
TRANS NPN 160V 15A TO3P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 665MA 220 MOHM datasheet.pdf