Vishay/Dale CRCW08051M91FKEA
CRCW08051M91FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08051M91FKEA
Brief Description
RES SMD 1.91M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08051M91FKEA.pdf
Availability of CRCW08051M91FKEA
QUANTITY
CRCW08051M91FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08051M91FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08051M91FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.91M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08051M91FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08051M91FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08051M91FKEA Details Description
Related parts for CRCW08051M91FKEA
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 250MW SOD882 datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ATTENUATOR 0.25DB 24-QFN datasheet.pdf
HEIGHT SPACER datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf