Vishay/Dale CRCW08051R33FKEAHP
CRCW08051R33FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08051R33FKEAHP
Brief Description
RES SMD 1.33 OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW08051R33FKEAHP.pdf
Availability of CRCW08051R33FKEAHP
QUANTITY
CRCW08051R33FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08051R33FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW08051R33FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08051R33FKEAHP
Related LinksCRCW08051, CRCW08051R33FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08051R33FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW08051R33FKEAHP
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 5A ROLLR LEVER datasheet.pdf
SENSOR AND AMP UNIT NARROW NPN datasheet.pdf
CONN HEADER R/A DUAL 34POS GOLD datasheet.pdf
ENCODER REFL OPT 2CH 150LPI 5V datasheet.pdf
STRIP CON datasheet.pdf
ADC 18BIT DELTA-SIGMA 16-QSOP datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf