Vishay/Dale CRCW0805200RJNEAHP
CRCW0805200RJNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805200RJNEAHP
Brief Description
RES SMD 200 OHM 5% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW0805200RJNEAHP.pdf
Availability of CRCW0805200RJNEAHP
QUANTITY
CRCW0805200RJNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805200RJNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805200RJNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805200RJNEAHP
Related LinksCRCW08052, CRCW0805200RJNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805200RJNEAHP Details Description
Related parts for CRCW0805200RJNEAHP
RES 200 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
TEST LEAD 18AWG 5000V BLUE 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE TUNING 30V 6.8PF TO92-2 datasheet.pdf
IC CLK DVR PLL 20MHZ 48SSOP datasheet.pdf
CONN DUSTCAP TRI PLUG SHELL 16 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 65MA 93 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf