Vishay/Dale CRCW080522R0JNEAHP
CRCW080522R0JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080522R0JNEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22 OHM 5% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW080522R0JNEAHP.pdf
Availability of CRCW080522R0JNEAHP
QUANTITY
CRCW080522R0JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080522R0JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW080522R0JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080522R0JNEAHP
Related LinksCRCW08052, CRCW080522R0JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080522R0JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW080522R0JNEAHP
IC FREQ SYNTH 1.2GHZ 20LAMTCSP datasheet.pdf
SHROUD STYLE B LF datasheet.pdf
IC RHEOSTAT 50K 2CH 10-MSOP datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 237 OHM 1% AXL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 360 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RCPT INLINE 8POS SLD CUP datasheet.pdf
CONN M12 3POS datasheet.pdf
CONN MALE M12X1 datasheet.pdf
36W4 F PC TAIL 20A THRU HOLE datasheet.pdf