Vishay/Dale CRCW080524M0JPTAHR
CRCW080524M0JPTAHR picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080524M0JPTAHR
Brief Description
RES SMD 24M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080524M0JPTAHR.pdf
Availability of CRCW080524M0JPTAHR
QUANTITY
CRCW080524M0JPTAHR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080524M0JPTAHR
Internal Part NumberEIS-CRCW080524M0JPTAHR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080524M0JPTAHR
Related LinksCRCW08052, CRCW080524M0JPTAHR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080524M0JPTAHR Details Description
Related parts for CRCW080524M0JPTAHR
RES SMD 15K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 50V SCREW datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
RES SMD 690 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
IC TRUETOUCH CAPSENSE 44QFN datasheet.pdf
OSC XO 13.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf