Vishay/Dale CRCW08052K32FKEAHP
CRCW08052K32FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08052K32FKEAHP
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW08052K32FKEAHP.pdf
Availability of CRCW08052K32FKEAHP
QUANTITY
CRCW08052K32FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08052K32FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW08052K32FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08052K32FKEAHP
Related LinksCRCW08052, CRCW08052K32FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08052K32FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW08052K32FKEAHP
RES SMD 11 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 3/8 UNF 5V 12" datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
TAB 1.2 X 0.6 LL datasheet.pdf
RES SMD 4.12K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 18.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
PACK ROUND 1 POS 111MM D 87MMH datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
QUAD 14BIT 50MSPS JESD 48QFN datasheet.pdf
CONN HDR 25POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf