Vishay/Dale CRCW08052K49FKEAHP
CRCW08052K49FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08052K49FKEAHP
Brief Description
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW08052K49FKEAHP.pdf
Availability of CRCW08052K49FKEAHP
QUANTITY
CRCW08052K49FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08052K49FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW08052K49FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.49k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08052K49FKEAHP
Related LinksCRCW08052, CRCW08052K49FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08052K49FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW08052K49FKEAHP
IC INVERT SGL SCHMTT TTL 5TSOP datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 5MM-30MM WIR FLAT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 16.94V 800A RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 100W datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
CAP CER 0.1PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf