Vishay/Dale CRCW08052M94DHEAP
CRCW08052M94DHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08052M94DHEAP
Brief Description
RES SMD 2.94M OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08052M94DHEAP.pdf
Availability of CRCW08052M94DHEAP
QUANTITY
CRCW08052M94DHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08052M94DHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW08052M94DHEAP
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.94M
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08052M94DHEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW08052M94DHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08052M94DHEAP Details Description
Related parts for CRCW08052M94DHEAP
LENS TRANSPARENT RECT FLUSH GRN datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-24 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
DIODE MODULE 100V 200A 2TOWER datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 3W DO216AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf