Vishay/Dale CRCW08052R43FNEA
CRCW08052R43FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08052R43FNEA
Brief Description
RES SMD 2.43 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08052R43FNEA.pdf
Availability of CRCW08052R43FNEA
QUANTITY
CRCW08052R43FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08052R43FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08052R43FNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08052R43FNEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08052R43FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08052R43FNEA Details Description
Related parts for CRCW08052R43FNEA
IC 3-8 LINE DECODER/DEMUX 16SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 14DIP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES 383 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf