Vishay/Dale CRCW080530R0JNEAHP
CRCW080530R0JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080530R0JNEAHP
Brief Description
RES SMD 30 OHM 5% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW080530R0JNEAHP.pdf
Availability of CRCW080530R0JNEAHP
QUANTITY
CRCW080530R0JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080530R0JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW080530R0JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080530R0JNEAHP
Related LinksCRCW08053, CRCW080530R0JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080530R0JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW080530R0JNEAHP
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
DBL BANANA/PIN TIP RG58C/U 48" datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M12-1.0 6G 4-20MA datasheet.pdf
IC OR CTRLR N+1 16QSOP datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 250MA 125VAC 63VDC datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 20% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 250MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf