Vishay/Dale CRCW0805324KFKTA
CRCW0805324KFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805324KFKTA
Brief Description
RES SMD 324K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805324KFKTA.pdf
Availability of CRCW0805324KFKTA
QUANTITY
CRCW0805324KFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805324KFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805324KFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805324KFKTA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805324KFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805324KFKTA Details Description
Related parts for CRCW0805324KFKTA
IC MULTIPLEXER TRPL 2X1 16TSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 13K OHM 0606 datasheet.pdf
EVAL BOARD MEMS MIC INMP404 datasheet.pdf
PASS PROBE 10:1 500MHZ 10M OHMS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS PIN datasheet.pdf
ANTENNA PATCH 2338MHZ SDARS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SPDT SOLDER NONSHO datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 15A SOD80 datasheet.pdf
37POS MET.HOOD 70 D ENTRY datasheet.pdf
433MHZ ASK/OOK SUPER-HETERODYNE datasheet.pdf