Vishay/Dale CRCW0805330KJNTB
CRCW0805330KJNTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805330KJNTB
Brief Description
RES SMD 330K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805330KJNTB.pdf
Availability of CRCW0805330KJNTB
QUANTITY
CRCW0805330KJNTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805330KJNTB
Internal Part NumberEIS-CRCW0805330KJNTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805330KJNTB
Related LinksCRCW0805, CRCW0805330KJNTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805330KJNTB Details Description
Related parts for CRCW0805330KJNTB
DIODE VARIABLE CAP CC SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 117MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RES MO 2W 56 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 1.15A 120 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 35A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf