Vishay/Dale CRCW0805330RFHEAP
CRCW0805330RFHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805330RFHEAP
Brief Description
RES SMD 330 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805330RFHEAP.pdf
Availability of CRCW0805330RFHEAP
QUANTITY
CRCW0805330RFHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805330RFHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805330RFHEAP
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805330RFHEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW0805330RFHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805330RFHEAP Details Description
Related parts for CRCW0805330RFHEAP
CONVERT DC/DC 3.3V 50W OUT datasheet.pdf
SIDACTOR 2CHP 65/130V 150A TO220 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2A 38 MOHM SMD datasheet.pdf
HOLDER BATT 1CELL 1/2 AA PC MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 8 PORT datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf