Vishay/Dale CRCW080534K8FKTB
CRCW080534K8FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080534K8FKTB
Brief Description
RES SMD 34.8K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080534K8FKTB.pdf
Availability of CRCW080534K8FKTB
QUANTITY
CRCW080534K8FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080534K8FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW080534K8FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080534K8FKTB
Related LinksCRCW0805, CRCW080534K8FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080534K8FKTB Details Description
Related parts for CRCW080534K8FKTB
IC RCVR QUAD RS422/485 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .050 VERT SMD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 345MA 100 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC MUX UNIV HEX 2-1 3ST 24-SOIC datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 14POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
NETWORK CABLE 4POS M12-CBL datasheet.pdf