Vishay/Dale CRCW0805357KFHEAP
CRCW0805357KFHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805357KFHEAP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 357K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805357KFHEAP.pdf
Availability of CRCW0805357KFHEAP
QUANTITY
CRCW0805357KFHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805357KFHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805357KFHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805357KFHEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW0805357KFHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805357KFHEAP Details Description
Related parts for CRCW0805357KFHEAP
CONN HEADER 35POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
POT JOYSTICK 10K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY .100 16POS R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 6CIRC .375 datasheet.pdf
12000UF 450V 90X220MM 85C 2000H datasheet.pdf