Vishay/Dale CRCW08053M09FKEB
CRCW08053M09FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08053M09FKEB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.09M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08053M09FKEB.pdf
Availability of CRCW08053M09FKEB
QUANTITY
CRCW08053M09FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08053M09FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW08053M09FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.09M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08053M09FKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW08053M09FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08053M09FKEB Details Description
Related parts for CRCW08053M09FKEB
CONN HEADER GH SIDE 14POS 1.25MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 24POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM W/CHOKE 3A datasheet.pdf
DKLP COMPENSATED CHOKE 3PHASE 8A datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
HAR-BUS HM 6ROW FEM 144P PIHR FL datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 500MW DO35 datasheet.pdf
LED XNOVA NEUTRAL WHT 4000K 1212 datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 140MA 2.7 OHM datasheet.pdf