Vishay/Dale CRCW080543R2FKEAHP
CRCW080543R2FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080543R2FKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 43.2 OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW080543R2FKEAHP.pdf
Availability of CRCW080543R2FKEAHP
QUANTITY
CRCW080543R2FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080543R2FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW080543R2FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080543R2FKEAHP
Related LinksCRCW08054, CRCW080543R2FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080543R2FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW080543R2FKEAHP
SSD 160GB SCSI datasheet.pdf
CONN SCSI .085" FEMALE 14POS datasheet.pdf
C20F APPLIANCE INLET FLTR 20A M5 datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 5" H2O 8DIP datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 30VA THRU HOLE datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.4A 190 MOHM TH datasheet.pdf