Vishay/Dale CRCW080547K0FKTC
CRCW080547K0FKTC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080547K0FKTC
Brief Description
RES SMD 47K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080547K0FKTC.pdf
Availability of CRCW080547K0FKTC
QUANTITY
CRCW080547K0FKTC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080547K0FKTC
Internal Part NumberEIS-CRCW080547K0FKTC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080547K0FKTC
Related LinksCRCW0805, CRCW080547K0FKTC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080547K0FKTC Details Description
Related parts for CRCW080547K0FKTC
IC VIDEO OPAMP HS LN 8-CDIP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
2MM FB,4RV,REC,ASY,144,PF,4.25 datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 25A 800V GBJ datasheet.pdf
RES 357K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TIP CAP RUBBER 25 000/PK datasheet.pdf
CONN RING UNINSUL datasheet.pdf
STRIP GUIDE REAR datasheet.pdf
IC REG LDO 2.2V 0.15A 4UDFN datasheet.pdf